Lugo. San Froilán 2011

 

 

San Froilán 2011

 

Outro ano máis chega o mes de outubro e con él as festas patronais de Lugo, adicadas a San Froilán, Festexaranse dende o día 4 ao 12 co seguinte programa:
MARTES 4:
18.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Cántigas e Frores polo barrio da Estación e recinto histórico.
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Peleriños polo barrio de San Roque e recinto histórico.
19.30 h. Animación de rúa da Magnifique Bande dos homes sen medo polo recinto histórico.
19.30 h. A volta de San Froilán, desde o Regueiro dos Hortos ata a praza Maior.
20.00 h. Pregón a cargo de Paco Martín, escritor, na casa do Concello.
20.15 h. Os Pelúdez entre nós na praza Maior.
20.30 h. Teatro nas portas da muralla. Nova Escena Teatro: "A porta do sul" na porta de San Pedro.
20.45 h. Sesión de fogos artificiais desde o barrio do Carme a cargo de pirotecnia Resúa para apreciar na súa totalidade desde o adarve da Muralla, no treito comprendido entre as portas do Bispo Odoario e Aguirre.
21.00 h. Festival "DE NOSO", organizado pola Asoc. Cultura do País, cos grupos: Cabraret, Labregos do tempo dos sputniks e Medomedá, na praza do Campo Castelo
21.30 h. Concerto de Di Elas e Hollywater na praza Horta do Seminario.
22.00 h. Animación de rúa da Magnifique Bande dos homes sen medo polo recinto histórico.
23.00 h. Verbena a cargo da orquestra Capitol na praza Maior.

MÉRCORES 5. DIA DE SAN FROILÁN:
11.00 h. Música na rúa da Raíña con Cé Orquestra Pantasma.
11.30 h. O San Froilán Miúdo, Gostoso Pa (zancudos e percusionistas), rúa San Marcos e proximidades.
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Os Trastiños de Castelo polo barrio da Cheda e recinto histórico.
12.30 h. O San Froilán Miúdo, Compañía Malabaranda: "Resi dúo" dentro da carpa situada nos xardíns da Deputación.
12.30 h. Concerto da Banda Municipal de Lugo no templete da praza Maior.
12.45 h. Os Pelúdez entre nós na rúa da Raíña, praza Maior e recinto feiral.
17.00 h. O San Froilán Miúdo, Gostoso Pa (zancudos e percusionistas), rúa San Marcos e proximidades.
17.30 h. Música na rúa da Raíña con Cé Orquestra Pantasma.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Parápono Teatro: "Unha nova porta" na porta Bispo Aguirre.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Compañía Malabaranda: "Resi dúo" dentro da carpa situada nos xardíns da Deputación.
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo A Volta do Agro polo barrio da Fonte dos Ranchos e recinto histórico.
19.15 h. Concerto de Os Pinchacarneiros (folk - Lugo) na praza de Santa María.
19.30 h. Animación de rúa do grupo Pelepau polo recinto histórico.
20.15 h. Concerto de X. M. Budiño e Kepa Junquera (folk) na praza de Santa María.
21.00 h. Concerto de Luz Casal e Davide Salgado no Pavillón Municipal dos Deportes.
21.00 h. Actuación do Mago Teto na praza do Campo Castelo.
22.00 h. Concerto de Xenro (indie/rock - Lugo) na praza Horta do Seminario.
22.45 h. Concerto de El Pescao na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo da orquestra Trovadores na praza Maior.

XOVES 6. DIA DOS MAIORES:
11.00 h. Música na rúa da Raíña coa Banda de Gaitas Fingoi - Centro Autorizado de Música Profesional Fingoi.
11.30 h. Voo de globos aerostáticos desde os arredores de Lugo para sobrevoar a cidade.
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Souto Xímaro polo barrio da Piringalla e recinto histórico.
16.30 h. Voo de globos aerostáticos desde os arredores de Lugo para sobrevoar a cidade.
17.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Caivanca polo barrio da Ponte e recinto histórico.
17.15 h. III desfile de gando San Froilán no treito peonil da ronda da Muralla, Campo Castelo, praza Maior e a rúa Bispo Aguirre.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Pinchacarneiro: " A menos falsa de tódalas portas" na porta Falsa.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Asacocirco: "Casal em Risco" dentro da carpa situada nos xardíns da Deputación.
18.30 h. Xogos tradicionais da asociación Xotramu no patio do edificio administrativo do Concello (antigo Seminario Menor).
19.00 h. Concerto das Bandas Municipais de Lugo e Ourense no templete da praza Maior.
20.30 h. Voo nocturno de globos aerostáticos ancorados a terra nun treito da ronda da Muralla, entre Avda. da Coruña e a Porta do Bispo Odoario (Hospital).
21.00 h. Gala Máxica con Chrystyan Magic, Mago Rafa e Mago Teto na praza do Campo Castelo.
21.00 h. Concerto de Os Cempés na praza de Santa María.
21.30 h. Concerto de Los Coronas + Arizona Baby na praza Horta do Seminario.

VENRES 7:
11.30 h. Voo de globos aerostáticos desde os arredores de Lugo para sobrevoar a cidade.
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Arandela polo barrio do Castiñeiro e recinto histórico.
16.30 h. Voo de globos aerostáticos desde os arredores de Lugo para sobrevoar a cidade.
17.30 h. Música na rúa San Marcos co grupo de jazz Os dez raios - Centro Autorizado de Música Profesional Fingoi.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Alberte Cabarcos: "Zannatta" na porta de San Fernando.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Teatro do Miolo: "Edificio Estropicio" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
19.00 h. Actuacións da escola de danza - asociación Ritmo Lugo polo barrio de Albeiros e recinto histórico.
19.00 h. Actividade teatralizada de xogos tradicionais co grupo Achádego teatro: "O tren dos tres merliños" no patio do edificio administrativo do Concello (antigo seminario).
19.00 h. Concerto de David Taboada e Asociados (Pop - Lugo) na praza de Santa María.
19.30 h. Actuación dun grupo de baile tradicional no barrio de Fingoi (Praza Roxa).
19.45 h. Concerto de The Pepper Pots (Reggae / Soul) na praza de Santa María.
20.30 h. Voo nocturno de globos aerostáticos ancorados a terra no exterior do Pazo de Feiras e Exposicións.
21.00 h. Concerto de Vetusta Morla e Eladio y los seres queridos no Pavillón Municipal dos Deportes.
21.00 h. Actuación de Mofa e Befa "Cociña económica" na praza do Campo Castelo.
22.45 h. Concerto de Milesios (Folk - Lugo) na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo das orquestras Los Players e D Moda na praza Maior.
23.30 h. Concerto de Berrogüeto na praza Horta do Seminario.
23.30 h. Os Pelúdez entre nós na verbena da praza Maior.
00.00 h. Animación de rúa cos Festicultores polo recinto histórico.

SÁBADO 8. DÍA DE FERROL:
11.00 h. Música na rúa da Raíña co grupo Os Modernos.
11.00 h. Música na rúa San Marcos con Juan Mari Beltrán Hirukotea.
12.15 h. Actuación dun grupo de baile tradicional no barrio da Acea de Olga (Praza de Augas Férreas).
12.30 h. O San Froilán Miúdo, Almudena Janeiro: "Contos Encantos" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
13.00 h. Recepción oficial no Concello de Lugo á Corporación Municipal do Concello de Ferrol.
13.00 h. Actuación de Chrystyan Magic na praza do Campo Castelo.
13.30 h. Animación de rúa de A Requinta da Laxeira polo recinto histórico.
16.30 h. Voo de globos aerostáticos desde os arredores de Lugo para sobrevoar a cidade.
17.30 h. Xogos tradicionais da asociación Xotramu no patio do edificio administrativo do Concello (antigo Seminario Menor).
17.30 h. Música na rúa da Raíña co grupo Os Modernos.
17.30 h. Música na rúa San Marcos con Juan Mari Beltrán Hirukotea.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Nostruncai + In bocca al lupo: "Gomadous" na porta do Hospital.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Almudena Janeiro: "Contos Encantos" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
18.00 h. IX Edición do Festival de Cultura Tradicional - A.C. Cántigas e Frores, na praza de Santa María.
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Arrincadeira polos barrios de San Antonio e Casas Baratas e recinto hisórico.
19.00 h. S.F.D.C. Sanfroidance 2011: Beatmac (Madrid), DJ PIMP (Gijon), K.A.O.S & Karmasound (Lugo), Mr. Fishman A.K.A Dr.Think (Lugo), Jotace + Etsueña + Rome Panoli + Kabe Wuan + Equinicio (Ribadeo / Porriño / Barcelona / Venezuela / Portugal / Coruña / Munich) na praza do Campo Castelo .
19.30 h. Animación de rúa de A Requinta da Laxeira polo recinto histórico.
20.00 h. Os Pelúdez entre nós no recinto histórico.
21.00 h. Concerto de Deolinda na praza de Santa María.
21.30 h. Concerto de The ThreeGliceridos (Lugo) na praza Horta do Seminario.
22.00 h. Animación de rúa de A Requinta da Laxeira polo recinto histórico.
22.30 h. Concerto de Los Diablos na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo das orquestras Poceiro e Ipanema na praza Maior.

DOMINGO 9. DOMINGO DAS MOZAS. DÍA DO TRAXE TRADICIONAL GALEGO:
11.45 h. XIII Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas - Asociación de Gaiteiros Galegos: Gaiteiros Froito Novo, Alvariza, Tinta Femia, Faíscas de Solobeira, Picuíña, Ludovaina, Millo Verde, Abertal, Arume, Abelente, Xarín, Saíñas e Cantareiras de Alende polo recinto histórico.
12.00 h. Recepción no Concello aos participantes na Mostra Tradicional Amigos do Traxe (Santiago de Compostela). Paseo e exhibición desde o Concello ata o Parque Rosalía de Castro.
12.30 h. O San Froilán Miúdo, Peter Punk: "Peter Punk e o neno imperdible" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
12.45 h. Concerto de música galega da Banda Municipal de Lugo no templete da praza Maior.
13.00 h. Ofrenda floral a Rosalía de Castro por parte de Branca Rodríguez Pazos, no parque que leva o nome da insigne escritora.
13.30 h. Concerto de Juan Mari Beltrán Hirukotea na praza do Campo Castelo.
13.30 h. Animación de rúa da Treboada do Baixo Miño polo recinto histórico.
17.30 h. Xogos tradicionais da asociación Xotramu no patio do edificio administrativo do Concello (antigo Seminario Menor).
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Hipócrita teatro: "O bar Varela na porta Miñá - Almorzos e cubatas" na porta Miñá.
17.30 h. XIII Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas - Asociación de Gaiteiros Galegos: A Requinta de Xián, Alvariza, Tinta Femia, Faíscas de Solobeira, Picuíña, Ludovaina, Millo Verde, Abertal, Arume, Abelente, Xarín, Saíñas e Cantareiras de Alende polo recinto histórico.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Peter Punk: "Peter Punk e o neno imperdible" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
19.00 h. Pasarrúas dun grupo de música tradicional polo barrio de Castelo e recinto histórico.
19.00 h. Animación de rúa da Treboada do Baixo Miño polo recinto histórico.
19.30 h. XIII Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas - Asociación de Gaiteiros Galegos: Actuación de TNT (Tanto Nos Ten) e Tino Baz na praza de Santa María.
20.00 h. Actuación do Mago Rafa na praza do Campo Castelo.
21.15 h. Concerto de Treixadura na praza de Santa María.
21.30 h. Concerto de Sally the Aracnophobic (rock - Lugo) na praza Horta do Seminario.
22.30 h. Concerto de Lamatumbá na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo da orquestra Trébol na praza Maior.

LUNS 10:
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Illa Pancha polo barrio Feijoo e recinto histórico.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Casamanita: "Cousas veredes... meus fillos que farán falar as pedras" na porta Nova.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Pés Ceibes: "Pin Pam", na carpa situada nos xardíns da Deputación.
18.30 h. Xogos tradicionais da asociación Xotramu no patio do edificio administrativo do Concello (antigo Seminario Menor).
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Os Frebudos polo barrio das Fontiñas e recinto histórico.
19.30 h. Animación de rúa coa charanga Os Amigos de Manolo polo recinto histórico.
20.00 h. S.F.D.C. Sanfroidance 2011: Mucho Muchacho (Barcelona), Cats and Monkeys (Lugo), Funkombo (Lugo/Madrid), The RGB Corp (Madrid / Barcelona / Caracas) na praza Horta do Seminario.
21.00 h. Concerto de Miro Casabella na praza do Campo Castelo.
21.00 h. Concerto de Gose (folk/punk - Euskadi) na praza de Santa María.

MARTES 11:
11.00 h. Música na rúa da Raíña con alumnos de Cantarela, Centro de Música Profesional do Colexio Galén.
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Os Melidaos polo barrio das Gándaras e recinto histórico.
17.30 h. Música na rúa San Marcos con alumnos de gaita e percusión da Tradescola.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Palimoco e os palimoquiños: "Ulo castelo?" na porta do Campo Castelo.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Conservatorio Profesional de Danza de Lugo, na carpa situada nos xardíns da Deputación.
18.30 h. Actividade teatralizada de xogos tradicionais co grupo Achádego teatro: "O tren dos tres merliños" no patio do edificio administrativo do Concello (antigo seminario).
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Os Melidaos polo barrio da Residencia e recinto histórico.
19.30 h. Animación de rúa coa charanga Madia Leva polo recinto histórico.
20.00 h. Os Pelúdez entre nós pola Rúa Nova.
20.00 h. Concerto de Arrythmia (rock - Lugo) na praza de Santa María.
21.00 h. Concerto de Manel na praza de Santa María.
21.00 h. Concerto de Cegos no Camiño: Carlos do Viso, Grupo Tendal, Luís Caruncho, Maese Seis Dedos, Mini e Mero, Salvador Lucio, na praza do Campo Castelo.
21.30 h. Concerto de Psicolepsia (rock - Lugo) na praza Horta do Seminario.
22.30 h. Concerto de Lucía Pérez na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo das orquestras Canadá e Gran Canaria na praza Maior.

MÉRCORES 12. DÍA DO CAMIÑO PRIMITIVO:
11.00 h. Música na rúa da Raíña con Horten Orquestra.
11.30 h. Inauguración da FEIRA MEDIEVAL na praza da Soidade.
11.30 h. O San Froilán Miúdo, Gostoso Pa (zancudos e percusionistas), rúa San Marcos e proximidades.
12.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Andaina polo barrio do Sagrado Corazón e recinto histórico.
12.30 h. O San Froilán Miúdo, Palimoco Teatro: "Queres que cho conte?" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
12.30 h. Concerto da Banda Municipal de Lugo na praza Maior.
13.00 h. Actuación de Ritmo Lugo na praza do Campo Castelo.
13.30 h. Animación de rúa do grupo de percusión Bloquinho de Xermolos polo recinto histórico.
17.00 h. O San Froilán Miúdo, Gostoso Pa (zancudos e percusionistas), rúa San Marcos e proximidades.
17.30 h. Música na rúa da Raíña con Fábrica de Sons.
17.30 h. Teatro nas portas da muralla. Achádego: "De Mitra á mitra" na porta de Santiago.
18.00 h. O San Froilán Miúdo, Palimoco Teatro: "Queres que cho conte?" na carpa situada nos xardíns da Deputación.
19.00 h. Pasarrúas de música tradicional galega do grupo Os Terribles de Donas polo barrio de Montirón e recinto histórico.
19.15 h. Letra das Festas (revista oral literaria organizada pola AELG) na praza do Campo Castelo.
19.30 h. Animación de rúa do grupo de percusión Bloquinho de Xermolos polo recinto histórico.
20.15 h. Espectáculo de Proxecto Danza (Lugo) na praza praza de Santa María.
21.15 h. Sesión de fogos artificiais desde o barrio do Carme a cargo de pirotecnia Astariz para apreciar na súa totalidade desde o adarve da Muralla, no tramo comprendido entre as portas do Bispo Odoario e Aguirre.
21.30 h. Concerto de Dúo Kie (Rap - Madrid) na praza Horta do Seminario.
21.45 h. Concerto de Uxía na praza praza de Santa María.
22.45 h. Concerto de dios que te krew (Hip-Hop - Galiza) na praza Horta do Seminario.
23.00 h. Verbena a cargo da orquestra Ismael na praza Maior.

-------------- MAGO-MÓBIL----------------
O Mago Antón presenta o Mago-Móbil no San Froilán 2011, estacionado no treito peonil da ronda da Muralla, entre os días 5 e 12.
Actúan Mago Cali (Vigo), Kiko Pastur (A Coruña) Miguel Ángel Gea (Madrid), Luis Manuel (Granada) e Facundo (cidadán do mundo). Pases e horarios:
Mércores 5: 12.00, 13.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 e 23.00 horas
Xoves 6: 18.00, 19.00, 20.00 e 21.00 horas
Venres 7: 18.00, 19.00, 20.00 e 21.00 horas
Sábado 8: 12.00, 13.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 e 23.00 horas
Domingo 9: 12.00, 13.00, 18.00, 19.00, 20.00 e 21.00 horas
Luns 10: 18.00, 19.00, 20.00 e 21.00 horas
Martes 11: 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 e 23.00 horas
Mércores 12: 12.00, 13.00, 18.00, 19.00, 20.00 e 21.00 horas
Prezo da entrada: 1 euro

 

por dilam
- 1166 lecturas
conciertos enlugo fiestas programa sanfroilan2011
blog comments powered by Disqus